Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Gdańsku

80-371 Gdańsk

ul. Jagiellońska 14

tel: 58 553 20 21, 58 553 02 76

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Powiększ obraz

Wreszcie prawdziwa zima

Wszyscy cieszymy się ze śniegu pokrywającego wszystko wokół, czyż nie? Zwłaszcza Ci, którzy co rano odśnieżają swoje samochody :) Cóż, jest zima i musi być zimno, a ze śniegu z pewnością cieszą się dzieci. Dziś,  uczniowie z zerówki i przedszkolaki, ruszyły lepić bałwana i poćwiczyć celność rzucając śnieżkami.

Czytaj więcej o: Wreszcie prawdziwa zima
Powiększ obraz

Warsztaty z pierwszej pomocy

Uczennice Gimnazjum nr 19 - Alina, Daria i Jagoda z klasy 2c w ramach projektu gimnazjalnego przygotowały i poprowadziły warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej "Młody ratownik" dla uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 76.


Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach.

Czytaj więcej o: Warsztaty z pierwszej pomocy
Powiększ obraz

Kolejne zajęcia EduFan

Zajęcia cykliczne EduFan odbyły się w poniedziałek 15 stycznia 2018. Na początku spotkania odbył się pokaz dwóch robotów.  Dzieci mogly spróbować sił w sterowaniu nimi. Następnym punktem programu był warsztat. Dzieci tworzyły swoje własne  roboty - mocowały na szablonie żarówkę, baterię  i dwa kabelki tak aby zamknąć obwód elektryczny. Dzięki czemu nos ToboBox'a zaswiecił się na czerwono.

Czytaj więcej o: Kolejne zajęcia EduFan
Powiększ obraz

Szkolna Bitwa na Głosy klas młodszych

Dziś, tuż po klasowych Wigiliach, do naszej szkoły przybył Mikołaj. Dzieci, dziękując mu za prezenty i piękne życzenia, wystąpiły prezentując przygotowane kolędy i pastorałki. Niektóre w bardzo oryginalnych wersjach.

 

Dzisiejsza Bitwa na Głosy nie wyłoniła jednego zwycięzcy. Wszystkie klasy zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: Szkolna Bitwa na Głosy klas młodszych
Powiększ obraz

Szkolna Bitwa na Głosy klas starszych

Tegoroczną edycję "Szkolnej Bitwy na Głosy" kl.4-7, która odbyła się pod hasłem "Razem klędujmy" wygrała klasa 5A z utworem "Hola, hola pasterze z pola", 2-gie miejsce zajęła kl.7A, a 3-cie kl.7B i 4A. Wszystkim gratulujemy!

Czytaj więcej o: Szkolna Bitwa na Głosy klas starszych