Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Gdańsku

80-371 Gdańsk

ul. Jagiellońska 14

tel: 58 553 20 21, 58 553 02 76

sp76gdansk@wp.pl
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Powiększ obraz

Święto Wiosny

Z okazji Święta Wiosny odbył się w naszej szkole Dzień Kebaba w ramach Dnia Przeciw Dyskryminacji Rasowej. Młodzież obejrzała filmy "Urodziny Maćka" i, "O tolerancji w Polce", robiła plakaty i prezentowała wiadomości na temat różnych krajów skąd pochodzą nasi uczniowie, a na koniec wszyscy zajadali się pysznym kebabem. W naszej szkole tolerancja "miała dziś kolor zielony", a wszystkie wydarzenia obserwował specjalny gość Prezydent Piotr Kowalczuk.

Czytaj więcej o: Święto Wiosny
Powiększ obraz

Żegnaj zimo!

Uczniowie klasy Ib w dzisiejszym dniu wyruszyli w barwnym korowodzie, niosąc Marzenne, by zgodnie z tradycją pożegnać zimę i świętować nadejście wiosny.

Czytaj więcej o: Żegnaj zimo!
Powiększ obraz

Koncert Charytatywny w SP nr 92

GRAMY I ŚPIEWAMY DLA KUBY !!!! Pod takim hasłem odbył się kolejny Koncert Charytatywny w SP nr 92 na gdańskiej Zaspie.  Naszą szkołę reprezentowali Tymur Tandzhunh, kóry zaśpiewał piosenkę pt. "Color Of Your Life", a także Wiktoria Wojnarowska, która z partnerem Jankiem zaprezentowała cztery tańce.

 

Janek i Wiktoria to obecni Mistrzowie woj. pomorskiego w tańcach standardowych oraz tańcach latynoamerykańskich. Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i chęć uczestniczenia w imprezie, która miała bardzo szczytny cel.

Czytaj więcej o: Koncert Charytatywny w SP nr 92
Powiększ obraz

Praca w stacji polarnej

W piątek, 9 marca nauczycielka przyrody zaprosiła do kl. IV a p. Dagmarę Bożek - Andryszczak, która opowiedziała uczniom krótko o pracy w Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie, gdzie spędziła rok. Większa część wykładu dotyczyła pingwinów, słoni morskich i uchatek, które można podziwiać w okolicach Polskiej Stacji Antarktycznej na Wyspie Króla Jerzego. Polarniczka pracowała tam również przez rok.

 

Uczniowie upiekli ciastka dla p. Dagmary, wraz z wychowawczynią przygotowali piękne upominki.

Czytaj więcej o: Praca w stacji polarnej
Powiększ obraz

Warsztaty "Złote czasy piratów"

Dnia 9.03.2018 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pt. "Złote czasy piratów".

 

Uczniowie klas 3-6 wysłuchali ciekawej opowieści o historiach z XVI wieku oraz zapoznali się z kolejną interaktywną propozycją czytelniczą wyd. "Meandry".

Czytaj więcej o: Warsztaty "Złote czasy piratów"